قدیریان در گفتگو با صبا: حبیب‌الله صادقی دغدغه هنر انقلاب داشت.

۵مرداد ۱۴۰۱

عبدالحمید قدیریان در گفتگو با صبا:

حبیب‌الله صادقی دغدغه هنر انقلاب داشت/ او معلمی پرتلاش بود برای من

هنرمند نقاش و دوست قدیمی زنده یاد حبیب الله صادقی بخشی از خاطرات خود با این هنرمند نقاش را مرور کرد.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا، حبیب‌الله صادقی هنرمند پیشکسوت و استاد هنرهای تجسمی صبح امروز ۵ مرداد ماه دار فانی را وداع گفت. او ازجمله شاخص‌ترین هنرمندان عرصه هنر انقلاب بود که تا روزهای پایانی عمر خود در این حوزه به خلق اثر پرداخت. حال پس از فوت این هنرمند عبدالحمید قدیریان هنرمند نقاش و دوست قدیمی او به خبرنگار صبا گفت: از سال ۵۹ که وارد حوزه هنری شدم با ایشان همکار بودم و قبل از آن نیز در دانشگاه رابطه دوستی داشتیم.

او عشق به اهل بیت را از شاخصه‌های اصلی حبیب‌الله صادقی خواند و بیان کرد: از شاخصه اصلی شخصیت آقای صادقی وفاداری به اهل بیت بود و به همین دلیل همیشه انگیزه کار کردن برای انقلاب و اهل بیت را در دل داشت و بعید می‌دانم هیچکدام از هنرمندان هنر انقلاب اکنون به اندازه ایشان انرژی و اشتیاق کار کردن داشته باشند.

این هنرمند نقاش تصریح کرد: استاد به هر محفلی که وارد می‌شد آن فضا را پر از انرژی و حُب به اهل بیت می‌کرد و هروقت نام اهل بیت می‌آمد چشمانش پر از اشک می‌شد طوری که من شخصا به حالش غبطه می‌خوردم. امیدوارم خداوند روح ایشان را قرین رحمت کند و با شهدای انقلاب همنشین باشند.

دوست داشت هنر انقلاب برای جوانان امروز قابل ارائه باشد

او با اشاره به دغدغه‌مندی حبیب‌الله صادقی در زمینه هنر انقلاب اظهار کرد: کسانی که دغدغه‌مند هستند از هر فرصت و مجرایی سعی می‌کنند به دغدغه خود بپردازند. ایشان چون دغدغه انقلاب و به طور مشخص دغدغه هنر انقلاب داشت درنتیجه سعی کرد از هرطریقی به این هنر بپردازد و دوست داشت که شاخصه ها و فرم مشخصی از هنر انقلاب تبیین شود تا برای جوانان نسل امروز قابل ارائه باشد.

چهره برگزیده هفته هنر انقلاب اسلامی ادامه داد: وقتی که این ایده به ذهنش رسید که نگاهی تاریخی به انقلاب داشته باشد، از همین فضا و مجرا استفاده کرد و مجموعه کارهای بسیار پرتلاش و ارزشمندی خلق کرد.

قدیریان تاکید کرد: به عنوان کسی که حدود ۴۰ سال برای این انقلاب کار کرده است به بهانه فوت ایشان می‌خواهم بگویم که باتوجه به نصرت‌هایی که ما در ابعاد داخلی و خارجی انقلاب توسط خدا شاهدش هستیم، کسانی که به آیات خدا نگاه دارند، متوجه می‌شوند که خداوند پشت این نقلاب است، به همین دلیل کسانی که برای انقلاب دل می سوزانند در اصل سعی می‌کنند با برنامه خدا همراه باشند و خداوند هم امتیاز خاصی برای این افراد قائل است.

او ادامه داد: امیدوارم خداوند آقای صادقی را به عنوان کسی که سعی داشت همراه با برنامه خدا همراه شود و در قسمتی از این برنامه حضور داشته باشد، بپذیرد.

قدیریان در پایان درباره خاطرات خود و حبیب‌الله صادقی بیان کرد: همراه بودن با ایشان هر لحظه برای من خاطره بود. از خاطرات خوب من این بود که در کنار ایشان و استادان دیگر کار می‌کردم و سعی می‌کردم مانند یک شاگرد زیرک از قلم ایشان بهره ببرم و کار خودم را قوی‌تر کنم. من می‌توانم از او به عنوان یک معلم که فضای کاری برای من ایجاد کرد، یاد کنم و همچنین با نوع نگاه ایشان یاد گرفتم که همواره باید تلاش کرد و به آینده امید داشت.

ندا زنگینه

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 1 =