۱۳۹۹/۶/۶
موزه هنرهای معاصر فلسطین میزبان نمایشگاه نقاشی «هم‌پای نور» شد
تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی‌های عبدالحمید قدیریان با عنوان «هم‌پای نور» با حضور چهره‌های مختلف فرهنگی و هنری در موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح شد.

تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی‌های عبدالحمید قدیریان با عنوان «هم‌پای نور» با حضور چهره‌های مختلف فرهنگی و هنری در موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، موزه هنرهای معاصر فلسطین روز گذشته میزبان افتتاح تازه‌ترین نمایشگاه آثار نقاشی عبدالحمید قدیریان؛ هنرمند و محقق هنر دینی بود؛ در آئین افتتاحیه این نمایشگاه، چهره‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله» غلامعلی حدادعادل؛ رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی حضور داشتند.

این نمایشگاه نقاشی که «هم‌پای نور» نام دارد، مشتمل بر 25 اثر از جدیدترین آثار قدیریان است که در آنها به ابعاد مختلف «نور» پرداخته شده است.

در بیانیه‌ای که عبدالحمید قدیریان به مناسبت برگزاری این نمایشگاه نگاشته، آمده است: «آن زمانی که روح خدا(ره)، برایمان از نور خدا می‌گفت و اینکه  نور خدا در کشور ایران، تجلی یافته؛ انگار بی‌تاب این بودیم تا تأثیراتش را بیابیم، ماجراهای مهمی در خلال دوران گام اول انقلاب، واقع شد که جز با چنین نگاهی، نمی‌توانستیم توصیفشان کنیم. از ماجرای طبس که دست نورانی خدا، شن‌ها را به سوی دشمن روانه کرد و محاسبات و نقشه‌هایشان را به هم ریخت تا امروز که بارها و بارها، رهبرمعظم انقلاب از دست قدرت الهی در ماجراهای مهم کشور، می‌فرمایندک ه عموماً هم صحنه‌های تجلی این نور در شدائد بود. اما حتی وقتی‌که به ظاهر هم ماجرائی درپیش نباشد، فکر و ذهن شیفتگان روح خدا و خلف صالحش، آرام و قرار ندارد؛ چون توجهشان به سوی مقوله‌ای جلب شده تا به آن نرسند، آرام نمی‌یابند؛ اینکه منبع آن نور کجاست، از کدام دریچه و در کدام زمان‌ها، بیشتر می‌تابد؟ چطور می‌توان با آن نور، آشنا شد؟ انس گرفت؟ همراه شد؟ و چه بسا به توفیق الهی، هم­پا شد؛ «هم­پای نور»

نمایشگاه نقاشی «هم‌پای نور» تا 19 شهریور ماه جاری هر روز به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10 الی 15 میزبان مخاطبان است. علاقهمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به نشانی: خیابان ولیعصر(عج)، خیابان بزرگمهر، نبش خیابان برادران شهید مظفر، پلاک 72 مراجعه کنند.