۱۳۹۶/۶/۱۴
عبدالحمید قدیریان، نقاش تابلوی پیام آسمانی :
این تابلو برداشتم از حضور فرهنگی شهید حججی در جامعه است
متن مصاحبه در خبرگزاری صداو سیما.
عبدالحمید قدیریان، نقاش پیشکسوت در گفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این تابلو به ما متذکر می‌شود که شهید حججی حامل یک پیام است، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ «شهید حُجَجی را خدای متعال مثل یک حجّتی در مقابل چشم همه گرفت».
 
وی افزد: از کنار حجت‌ها نباید به آسانی عبور کرد، قاعدتا دارای پیامی است که باید متفکر شویم و خدا و برنامه خدا را نتیجه بگیریم که خدا چه پیامی برای ما در این برنامه دارد و چه آینده‌ای را برای ما تبیین می‌کند.
 
قدیریان گفت: در این باره نیز نباید فقط یک پروپاگاندای تبلیغات مذهبی راه بیندازیم که افراد یا گروه‌ها را بزرگ کنیم یا یک اخلاق یا رفتار را فقط به تصویر بکشیم، باید بدانیم که یک اتفاق و یک برنامه عظیم الهی در پیش است که این شهید یکی از حاملان این پیام است و این پیام از انقلاب اسلامی شروع شده است و اکنون این ما هستیم که باید خودمان را با این پیام هماهنگ کنیم.
 
این طراح جلوه‌های ویژه سینمایی افزود: موظف هستیم از روی نشانه هایی که پیرامون مان اتفاق می‌افتد مسیر الهی را تشخیص بدهیم و قدم برداریم.
 
قدیریان گفت: امام خمینی (ره) بار‌ها در مصاحبه هایشان می‌گفتند که این انقلاب مسیری است که به ظهور ختم می‌شود و یک پیامی است، یعنی یک داستان دو خطی نیست، یک رساله است که پیام دارد، سرآغاز و انتها دارد. 
 
وی افزود: تلاش می‌کنم این را فریاد بزنم که از کنار این نشانه‌ها به سادگی رد نشویم، یعنی با توجه به نشانه هایی که هست پیش رویم تا به نتیجه برسیم. 
 
جدیدترین تابلوی نقاشی عبدالحمید قدیریان با عنوان پیام آسمانی همزمان با افتتاح نمایشگاه پوستر «راهی که از سر گرفتیم» در خانه عکاسان حوزه هنری به نمایش درآمد و تا ۲۴ شهریور در معرض دید علاقه‌مندان خواهد بود.