۱۳۹۵/۷/۱
اربعین نصرت خداوند برای اصلاح حرکت نکردن ما در بسیاری از زمینه هاست.

متن مصاحبه در اصحاب‌الحسین.

نقاش و هنرمند برجسته کشوری:

اربعین  نصرت خداوند برای اصلاح حرکت نکردن ما در بسیاری از زمینه هاست.

نقاش و هنرمند برجسته کشور گفت: اربعین نصرت خداوند برای اصلاح  حرکت نکردن ما در بسیاری از زمینه هاست.

قدیریان مسول دفتر مطالعات کاربردی واحد تجسمی حوزه هنری در همایش «از غدیر تا اربعین» با بیان اینکه معماری فضایی حامل مفهوم است، اظهار داشت: یک هنرمند معمار می تواند کاری کند که شما قبل از آشنایی با تفکر، در فضای آن تفکر قرار بگیرید.

وی افزود: در تاریخ هنر هرجا نحله ای فکری شروع شد، تاثیرات آن تفکر در آثار هنری دیده می شود و تفکر قبلی را به چالش می کشد.

قدیریان با اشاره به اینکه در انقلاب، ما شاهد آن بودیم که اسلام ایستای قبل از انقلاب تبدیل به یک اسلام پویا و جهانی شد تصریح کرد: متاسفانه ما شاهد بودیم که هنر اسلامی نه تنها با تغییر تفکر اعتلا نیافت، بلکه محدود به یک مجموعه فرم شد و هنری که می توانست بیانگر ابعاد عظیم مفهومی باشد نازل شد .اربعین نصرت خداوند برای اصلاح  حرکت نکردن ما در بسیاری از زمینه هاست، از جمله فرصتی برای احیای هنر اسلامی است.

نقاش و هنرمند برجسته کشوری بیان کرد:  پا به پای تفکری که امام بناگذاشت حرکت نکردیم باید در یک اجتماع معنوی صراط گونه و همراه با هم حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه خدا در اربعین فضایی ترسیم کرده که همه چیز درآن وجود دارد عنوان کرد: فضایی سرشار از محبت که ما رایت الا جمیلا را متصور می کند.

قدیریان خاطر نشان کرد:فضای حسینی خاصیتش این هست که انسان را آسمانی می کند خدا به گونه ای اربعین را معماری کرده که حرکت و قیام را نتیجه آن می دانیم.

قدیریان اضافه کرد: معماری اربعینی باید مفهومی و هنرمندانه باشد تا هر کس می آید خدا را نتیجه بگیرد.

بنای اربعینی بنایی حرکت زا است، نه محلی برای ایستادن.