۱۳۹۵/۸/۱۴
قدیریان در بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در نمایشگاه مطبوعات :
شفافیت باید در اندیشه و تفکر دینی و فرهنگی صورت گیرد
متن مصاحبه در تسنیم.

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

هنرمند متعهد و انقلابی سینمای ایران با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم و با توجه به شعار امسال نمایشگاه مطبوعات (شفافیت و صداقت) گفت: شفافیت و صداقت باید در اندیشه و تفکر دینی و فرهنگی صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، عبدالحمید قدیریان هنرمند متعهد و انقلابی سینمای ایران امروز جمعه با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم درباره شعار امسال نمایشگاه مطبوعات (شفافیت و صداقت) گفت: شفافیت و صداقت مفهومی با بار سیاسی است و از جهتی به این معناست که گویی تاکنون شفافیت و صداقت نبوده است. این در حالی است که شفافیت باید در تفکر و اندیشه دینی و فرهنگی صورت گیرد. 

وی با اشاره به اینکه اندیشمندان  و متفکران حوزه دینی باید به سمت شفافیت مفاهیم دینی حرکت کنند، خاطرنشان کرد: اساس کار هنرمند بر روی فرم است و کار مفهومی باید در حوزه متفکران دینی صورت گیرد. 

قدیریان ادامه داد: متفکران دینی باید براساس آیات قرآن و روایات اهل‌بیت عترت(ع) مفاهیم عالی نظام الهی را بیرون بکشند و آن را به هنرمند ارائه دهند تا او آن مفهوم را به فرم تبدیل کند که متاسفانه هنوز کار شایسته‌ای در این زمینه صورت نگرفته است.

مشروح این گفت‌وگو متعاقبا منتشر می‌شود.